David Cronenberg není režisér životopisných spektáklů. Ve své novince Nebezpečná metoda, která měla včera českou premiéru, se inspiroval divadelní hrou Christophera Hamptona - a s protestantskou duší slavného švýcarského psychoterapeuta Carla Gustava Junga byl hotov za 93 minut.

Obcování s koněm

Jung stihl během pětaosmdesáti let svého života založit analytickou psychologii, spřátelit se (i rozkmotřit) se Sigmundem Freudem, léčil mimo jiné Hermanna Hesseho či dceru Johna D. Rockefellera, napsal spoustu knih, byl profesorem na Basilejské univerzitě a dožil se založení Institutu C. G. Junga. V Cronenbergově filmu působí jako oběť svých apokalyptických vizí, a především zničujícího mimomanželského vztahu s pacientkou Sabinou Spielreinovou. Nejenže snímek pokrývá jen léta 1904-1913; navíc v nich dělá četné skoky a soustředí se pouze na pár intimních dialogů. Filmového Junga opouštíme v předvečer 1. světové války, zdrceně sedícího na zahradě. Skutečný Jung si svůj (jistě bohatý) život protáhl až do roku 1961. Jenže...

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.