Sedmašedesátiletý otec-zakladatel firmy Huawei pochází z učitelské rodiny a strávil deset let v Čínské lidové armádě jako technik.

Žen Čeng-fej založil Huawei v Šen-čenu v roce 1988 s penězi, které mu zbyly po odchodu z armády v hodnosti majora. Nejdříve importoval telefonní ústředny z Hongkongu.

S Huawei rostl postupně. Místo toho, aby se tlačil na trh ve velkých městech, kde telefonním operátorům dodávaly státní podniky či zahraniční firmy, šel se svou technologií do vnitřních čínských provincií, k místním menším operátorům. Totéž zopakoval o několik let později i v Evropě, kde operátorům nabídl levné komponenty pro jejich sítě. Obrovské kontrakty získala firma i v Africe, kde levné vybavení výrazně přispělo k rychlému pokrytí kontinentu mobilním signálem.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.