Problém s parkováním José Manuel Barroso, předseda Evropské komise, asi příliš neřeší. Na včerejší konferenci v Bruselu ale i tak podpořil nové městské vozítko na elektřinu Hiriko. To má se svými 2,5 metry délky zajistit snadný pohyb po městě. V tom by se ale nijak nelišilo od dnes již běžného Smartu. Hiriko dokáže navíc ušetřit cenné místo na ulicích. Pokud je ho totiž nedostatek, zkrátí se zasunutím zadní části na 1,5 metru. Oproti Smartu by také mělo zanechat o třetinu nižší stopu na životním prostředí. Nejmenší automobil vzniká díky spolupráci baskických odborníků, španělské vlády a amerického výzkumného centra Massachusetts Institute of Technology. Do prodeje by se mohl dostat již příští rok. Jeho cena by se měla pohybovat kolem 12,5 tisíce eur. Manipulaci s vozítkem by měla ulehčit i zadní kola. Ta budou totiž také samostatně ovladatelná. Místo klasického volantu nejdete v autíčku Hiriko joystick. "Hiriko je správný projekt odpovídající našim prioritám, kterými jsou udržitelný růst a stimulace zaměstnanosti," říká o elektromobilu Barroso.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.