"Informaci o konci Hany Hikelové ve funkci ředitelky zpravodajských stanic mohu potvrdit," řekl IHNED.cz ředitel Odboru komunikace a vnějších vztahů ČRo Jakub Čížek.

"Končí ke konci ledna," dodal s tím, že důvodem byl "nesoulad jejích názorů s míněním generálního ředitele hlavně kvůli Radiožurnálu".

"Ano, dnes jsem dostala písemné vyjádření, že z důvodu organizačních změn bylo moje místo zrušeno," řekla serveru IHNED.cz Hana Hikelová. Podle Hikelové v dokumentu stojí, že "vzhledem k výše uvedenému rozhodnutí generálního ředitele jste se stala nadbytečnou." Potvrdila i to, že končí na konci ledna.

Svou kariéru v Českém rozhlase začala Hikelová v brněnské redakci, kde moderovala diskuzní pořady a editovala veškeré zpravodajské relace. Od roku 2000 šéfovala domácí redakci Radiožurnálu. V roce 2009 se stala ředitelkou zpravodajských stanic Českého rozhlasu, tedy Radiožurnálu a Rádia Česko.

Během volby nového ředitele Českého rozhlasu v minulém roce se dostala do druhého kola. Nakonec ale na místo ředitele usedl Peter Duhan, který ve druhém kole zvítězil poměrem hlasů 6:2. Právě neshody mezi generálním ředitelem a Hikelovou jsou pravděpodobným důvodem jejího odchodu.

V poslední době se Hikelová podílela např. na podobě speciálního vysílání o úmrtí Václava Havla, které většina posluchačů hodnotila kladně.

Související