Novým ředitelem Divadla na Vinohradech by měl být Tomáš Töpfer, herec, senátor za ODS a ředitel Divadla na Fidlovačce. Tak zní čerstvý závěr výběrové komise, kterou pro tento účel zřídila Rada pražského magistrátu a jíž předsedal radní pro kulturu Václav Novotný (TOP 09).

Bývalý radní Lukáš Kaucký (ČSSD), kterého Novotný před několika týdny po převratu na radnici ve funkci vystřídal, okamžitě vydal prohlášení: rozhodnutí je prý "bezprecedentní snahou o zpolitizování této významné kulturní instituce", svědčí o "politické korupci" a o tom, že "celé výběrové řízení je pod silným politickým tlakem".

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.