Kurátor sbírky fotografií Uměleckoprůmyslového muzea v Praze Jan Mlčoch měl letos důvod k radosti. V polovině března se z expozice ztratila fotografie mistra české avantgardy Františka Drtikola Vlna, pojištěná na více než milion. Už za čtrnáct dní byla zpátky.

Drtikol je na světovém trhu nejvíc ceněný český fotograf a vzácný akt Vlna patří k nejžádanějším. Jeho umělecká hodnota se dá sotva vyčíslit. Fotografie zmizela i přesto, že muzeum má kamerový systém a fyzickou ostrahu. „Amatér to nebyl,“ komentovala krádež ředitelka muzea Helena Königsmarková.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.