Ještě než se bude bývalý předseda Poslanecké sněmovny Miloslav Vlček (ČSSD) na podzim pokoušet o návrat do českého parlamentu, už se stihl angažovat v zahraniční politice.

Spolu se čtyřmi českými poslanci se vypravil počátkem ledna do Kazachstánu dohlížet na tamní předčasné parlamentní volby.

Na rozdíl od nich nebyl účastníkem mise OBSE, ale do země bývalého Sovětského svazu odcestoval na pozvání tamního autoritářského režimu, který mu také hradil veškeré náklady. Předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka tvrdí, že o Vlčkově cestě nevěděl.

"Byl jsem osloven panem kazašským velvyslancem, a rád jsem to přijal," řekl Právu Vlček, jenž se vzdal veřejných funkcí po skandálu, kdy lobboval za přidělení dotace svému bývalému poradci Petru Vrtalovi. Ten navíc použil 25 milionů pro jiný účel.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.