Polsko přistoupilo k privatizaci další části svého majetku. Prodává společnost Polskie Tatry, která na polské straně Tater provozuje síť hotelů, aquapark a poskytuje další služby z oblasti cateringu a turismu. Mezi oslovenými potenciálními zájemci měli být i čeští investoři, kteří se zajímají o zimní střediska v Česku.

Firma se sídlem v Zakopanem disponuje šesti hotely s více než 400 lůžky. Necelých 72 procent akcií vlastní polské ministerstvo financí, zbylý podíl potom město Zakopane. Předmětem prodeje mají být akcie v držení státu. Celková hodnota aktiv firmy byla v polovině roku 2011 odhadována na necelých 80 milionů zlotých, tj. asi půl miliardy korun.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.