Čeští házenkáři vstoupili do mistrovství Evropy v Srbsku výhrou 27:24 nad favorizovaným Německem. Svěřenci slovenského kouče Martina Liptáka do zahajovacího utkání šampionátu dobře vstoupili, rychle vedli o šest branek a svůj náskok už navzdory slabší chvilce v úvodu druhé půle nepustili. Sedmi góly přispěl k triumfu Filip Jícha, který hraje za německý Kiel. V dalším duelu skupiny se Češi utkají v úterý se Švédskem.

Lepší vstup do zápasu si český tým, který obhajuje osmé místo, nemohl přát. Brankář Štochl chytil specialistovi Gensheimerovi sedmimetrový hod a nastartoval spoluhráče k velkolepé první půli. Liptákovy svěřence zdobila především pevná defenziva, která zachytávala německé kombinace a nepouštěla soupeře do vyložených šancí.