Poslední kolo třetí čtvrtiny extraligy nabídlo hokejovým faouškům několik pikantních duelů. Tím nejsledovanějším bylo pražské derby, na které si do vysočanské O2 areny našlo cestu více než jedenáct tisíc diváků. Ani tentokrát se ale v souboji pražských S příznivci obou klubů z brankové přestřelky těšit nemohli a duel přinesl spíše úmornou bitvu obou defenziv, kterou rozhodl až sedm minut před koncem Bližňák. Sparta vyhrála těsně 2:1 a slaví na ledě nejmodernější české arény teprvé první vítězství po čtyřech letech.

Vyhecovaný duel dvou blízkých rivalů nabídla také třinecké Werk aréna. V repríze loňského finále zde skřížily hokejky Třinec s Vítkovicemi a potřetí v této sezoně byl úspěšnější ostravský celek. Oceláři se sice dostali do vedení, ale Vítkovice i díky třem rychlým gólům ve třetí třetině zlomily zápas ve svůj prospěch a vyhrály zaslouženě 4:1.