Více než 4,5 milionu obyvatel Česka, kteří si platí soukromé penzijní připojištění, dostane do března od svého důchodového fondu dopis. Pro čtyřicet procent z nich bude jeho sdělení jednoduché: Spořte víc, nebo s nástupem penzijní reformy přijdete o státní příspěvek. Stát chce, aby lidé odcházeli do důchodu s většími úsporami.

Méně než 300 korun měsíčně si na penzijní spoření posílá zhruba 1,7 milionu lidí. Vyplývá to z aktuálních statistik ministerstva financí, které mají HN k dispozici. Od ledna 2013 by tito lidé nedostávali žádný státní příspěvek. Zvýšit si měsíční vklad do fondu o stokorunu budou ale muset i ti, kteří teď spoří pětistovku měsíčně a budou si chtít udržet dosavadní výši státního příspěvku 150 korun. Stát naopak přidá klientům, kteří spoří tisíc korun a víc. Současný maximální státní příspěvek se od měsíční úložky tisíc korun a víc zvýší na 230 korun měsíčně.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.