Fotbalistům Manchesteru United pomůže do konce sezony záložník Paul Scholes, jenž v létě ukončil kariéru. Bývalý anglický reprezentant naskočil jako střídající hráč už do dnešního zápasu Anglického poháru proti rivalovi City, který United vyhráli 3:2.

Hráči United vstoupili do utkání skvěle. Už v desáté minutě otevřel skóre Rooney a pár okamžiků na to přišla pro domácí tým další rána v podobě vyloučení obránce Kompanyho. Hosté i díky tomu stihli do poločasu přidat zásluhou Welbecka a znovu Rooneyho další dvě branky. Rozhodnuto ale zdaleka nebylo. Oslabené City se nevzdalo a ve druhé půli, do které naskočil i navrátilec Scholes, korigovalo góly Kolarova a Aguera. Na víc se ale domácí nezmohli.

Sedmatřicetiletý Scholes skončil loni po 676 odehraných zápasech za Manchester a na Old Trafford zůstal v trenérské roli. Před časem nicméně řekl kouči Alexi Fergusonovi, že by chtěl znovu hrát, a skotský trenér jeho nabídky okamžitě využil.

"Je fantastické, že se Paul takhle rozhodl. Vždycky je smutné vidět skvělé hráče, jako končí kariéru, zvlášť když je to takhle brzo. On se ovšem udržoval ve výborné formě a cítil jsem, že v sobě ještě jednu sezonu má. Je úžasné mít ho zpátky," liboval si Ferguson, jehož svěřenci prohráli poslední dva ligové duely.

Scholes hrál za "Rudé ďábly" od 14 let a na život bez fotbalu si nemohl zvyknout. "Od okamžiku, kdy jsem skončil, jsem cítil, že mi to chybí. Jsem moc rád, že má trenér pocit, že mohu stále klubu pomoci," řekl Scholes, jenž v dresu Manchesteru získal deset ligových titulů, k nimž přispěl 150 brankami.