Ministerstvo financí šroubuje do výšin cenu citlivých informací. Obzvláště těch, které mohou přímo poškodit politickou kariéru úřadujícího ministra Miroslava Kalouska (TOP 09).

Už několik měsíců se snaží získat Hospodářské noviny podle informačního zákona z resortu financí seznamy vyvolených, jimž ministři v minulosti odpustili daně či pokuty za daňové nedoplatky.

Poté, co redakce zaplatila ministerstvu za vyhledání daňových pardonů Kalouskových předchůdců desetitisíce korun, úřad zvedl cenu u odpustků z éry současného místopředsedy TOP 09. "Je zapotřebí mimořádně rozsáhlého, a tedy i časově náročného vyhledávání informací," zdůvodnili Kalouskovi úředníci, proč za období tří měsíců žádají 48 tisíc korun (tedy 16 tisíc za jeden měsíc ve funkci). Jde o poslední tři měsíce vlády Mirka Topolánka, a proto může být zajímavé, komu na poslední chvíli Topolánkův ministr financí odpouštěl daňové nedoplatky.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.