Avast! Avast?

Na sklonku loňského roku proletěla médii zpráva, že se český producent antivirových programů Avast Software chystá vstoupit na burzu Nasdaq. To je vynikající výsledek společnosti, jejíž základy v roce 1988 položili programátoři Pavel Baudiš a Eduard Kučera. Od té doby se firma vypracovala mezi hlavní světové výrobce antivirového softwaru, dnes její programy používá skoro 150 milionů klientů a v prvním pololetí loňského roku zaznamenala hrubý zisk v hodnotě 36 milionů dolarů. Před případným vstupem na americkou burzu však čeká Avast ještě hodně práce, což si jistě uvědomují jak jeho zakladatelé, tak americký generální ředitel Vince Steckler. V podniku se toho bude muset dost změnit. Leccos lze vyčíst i z registračního formuláře, který Avast Software v prosinci předal americké Komisi pro cenné papíry (SEC). Vyplývá z něj například, že firma bude muset posílit svou pozici na klíčovém americkém trhu. "Naším záměrem je nasměrovat významné zdroje s cílem zvýšit počet uživatelů v anglicky mluvících zemích, především ve Spojených státech. V USA přitom čelíme relativně nízké známosti naší značky ve srovnání s konkurenty a také názoru, že produkty poskytované zdarma nejsou tak výkonné jako produkty placené," stojí ve zprávě.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.