Od ekonomů se, zvláště na konci a na začátku roku, očekává víc, než mohou nabídnout. Klienti i širší veřejnost po nás chtějí, abychom jim namalovali přesný celoroční výhled a nabídli jim tak pevný bod, o který se dá opřít při důležitých rozhodnutích. Kupodivu přes veškeré omyly, kterých se analytická obec dopustila v posledních letech, je zájem o naše výhledy vyšší než kdy jindy. Poptávka po názorech ekonomů neroste a neklesá s tím, jak se trefujeme do reality. Poptávka je vyšší v dobách extrémní nejistoty. Stáváme se jakousi obdobou starořecké delfské věštírny, kde se také dveře netrhly v dobách největší nejistoty před důležitými válkami. Od starověkého ideálu jsme se ale bohužel dost vzdálili.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.