Mnozí ho už odepisovali, jeho firma prodávala aktiva a hubla. V posledních dvou letech se musel vyrovnávat s dopady krize, jež jeho developerskou branži zasáhla zvlášť tvrdě. Přesto Luděk Sekyra, majitel skupiny Sekyra Group, tvrdí: "Máme za sebou dobrý rok, znovu jsme začali vydělávat, druhé vlny krize se nebojíme." Situace je podle něj ostatně jiná než před dvěma lety, když se začal propadat realitní trh. "Tehdy byl pro developery problémem nejen pokles poptávky, ale hlavně přístup k úvěrům, banky byly opatrné. Dnes není problém zajistit financování projektů, problémem zůstává už jen poptávka." Sekyra ale tvrdí, že v Praze, na kterou se nyní soustředí, zájem o nové komerční prostory i byty bude.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.