Vlastimil Tlustý, někdejší vlivný politik ODS, během své krátké mise na ministerstvu financí podepsal jen tři daňové odpustky. Jednou ulevil výrobci střešních krytin Lindab a dvakrát ústecké Setuze, svého času největší továrně na jedlé oleje a biopaliva.

Ty dva podpisy zachránily majitelům ústeckého koncernu - ať už to byl kdokoliv - dvanáct milionů korun.

I s odstupem několika let může mít informace o odpustku pro Setuzu třaskavý účinek. Data z hlubin ministerského archivu totiž mohou souviset s telefonáty Tlustého, které v minulosti monitorovala protikorupční policie ve spise nazvaném Krakatice. Na konci prodloužené telefonní linky totiž seděl mafiánský boss František Mrázek, jenž se společníkem Tomášem Pitrem ovládal právě ústeckou továrnu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.