Švýcarský umělec Gerry Hofstetter na Nový rok vytvořil velkolepou světelnou show na kulisách alpského masivu Jungfrau. V noci na Nový rok promítal na severní stěnu hory švýcarský kříž a další obrázky. Show zároveň zahájila rok oslav stého výročí jungfrauské horské železnice, která patří mezi nejdůležitější alpské tratě ve Švýcarsku.

Hofstetter rozbil pod vrcholkem Jungfrau v nadmořské výšce 3380 metrů tábor a na tamním ledovci v srdci švýcarských Alp hodlá zůstat do 8. ledna, dokdy má po osm večerů osvětlovat horu. Teploty zde přitom mohou klesat až na minus 30 stupňů Celsia.

Kromě švýcarského kříže chce promítat vlak místní železnice a portrét jejího zakladatele Adolfa Guyera-Zellera. Průběh celé umělecké akci lze sledovat online na webu Jungfrau.ch.

Nejvýše v Evropě

Osvětlení hory Jungfrau zahájilo oslavy stého výročí železnice. V roce 1912 byla vybudována trať přes horské sedlo Jungfraujoch včetně tunelu pod horami Eiger a Mönch a nejvýše položené železniční stanice v Evropě. Dráha na Jungfrau přepraví kolem 700 tisíc pasažérů ročně.

Související