Co mají společného Heather Rabbattsová, Abby Wambachová a Dagmar Damková? Všechno jsou to ženy, které v roce 2011 dosáhly ve fotbale významných met, doposud spíše či výlučně vyhrazených mužům.

Fotbal v Americe prodávají ženy

Když agentura AP zvolí jako nejlepší sportovkyni roku poprvé v osmdesátileté historii ankety fotbalistku, je to jistý signál. Před lyžařkou Lindsay Vonnovou, tenisovými sestrami Williamsovými nebo basketbalistkou Mayou Mooreovou dostala přednost Abby Wambachová. Americký fotbalista u AP na podobnou poctu stále čeká, i to dokládá náskok a popularitu, které v tomto koutě světa ženský fotbal má.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.