Počasí v prvním měsíci nadcházejícího roku by mělo být převážně oblačné, denní teploty by se měly pohybovat od minus dvou do devíti stupňů Celsia, v noci místy klesnou až pod minus deset stupňů. Srážky budou v nížinách převážně dešťové nebo smíšené, na horách sněhové. Konec ledna by mohl být polojasný a milovníky zimy možná potěší sníh, který by měl padat také v nížinách.

První lednová dekáda by měla být nejteplejší, teploměr bude přes den ukazovat od minus jednoho do devíti stupňů Celsia, v noci od minus pěti do šesti stupňů nad nulou. Počasí bude převážně oblačné, s občasnými dešťovými srážkami v nížinách, ve vyšších polohách a na horách by měl padat sníh.

V období do 11. do 20. ledna se mírně ochladí, denní teploty se budou pohybovat od minus jednoho do pěti stupňů Celsia, v noci by při zmenšené oblačnosti mohly klesnout až na minus sedm stupňů Celsia. Bude převážně oblačno se sněhovými srážkami na horách, v nížinách bude pršet i sněžit.

Závěr ledna přinese polojasné až oblačné počasí se sněhovými srážkami na horách i v nížinách. Přes den teploměr ukáže minus dva až čtyři stupně Celsia, noční teploty by mohly klesnout k minus sedmi, při malé oblačnosti až k minus 12 stupňům Celsia.

Související