Myslím si, že Česká republika je odsouzena k blahobytu. Naše ekonomika se sice zastavila, na dveře klepe krize, ale naštěstí předchozí vlády zanechaly bez povšimnutí položku, o které se neúčtuje - náklady spojené s korupcí. Mluví se o předražení 10 až 30 % v průměru z objemu veřejných zakázek, které činí 600 miliard ročně. Díky korupci je tedy ukradeno 60 až 180 miliard Kč, zaokrouhleme to tedy na 100 miliard Kč ročně. Tyto peníze jsou pro naši ekonomiku obrovskou náplastí, která může začít lepit díru v rozpočtu, čímž bychom se stali jednou z mála vyspělých ekonomik světa s vyrovnaným rozpočtem. Když jsem se na toto téma bavil před volbami s panem Kalouskem, odpověděl mi, že jeho odhad, kolik se ročně ukradne, je maximálně 10 miliard. Nemůže tomu tak být, neboť jen já jsem osobně svědkem korupce ve výši 2 miliard Kč za rok, což je část z celkových 12 miliard Kč představující překompenzaci, kterou dostávají České dráhy v rozporu s evropskou, ale i českou legislativou. Tuto překompenzaci již naštěstí prověřuje Evropská komise, neboť jak tomu u velkých korupcí bývá, není žádná česká politická síla, která by měla odvahu tento problém řešit.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.