Ekonomickým titulům vévodí Tomáš Sedláček a Václav Klaus. Ten by se ale podle tajemnice Svazu českých knihkupců a nakladatelů Marcely Turečkové "prodával vždycky". V krizi mají lidé o ekonomické tituly větší zájem.

HN: Jaké jsou obecné trendy v literatuře? Mění se v souvislosti s krizí?

Vždycky se budou nejvíce prodávat velké romány. Bestsellery, a to i ty ekonomické, jsou spíše krátkodobými záležitostmi. Záleží na aktuálním dění. Když někdo umře, jeho knihy či knihy o něm se začnou prodávat na chvíli více. Už teď se lidé ptají, zda očekáváme zvýšený prodej Havlových knih. A ano, knihkupectví jeho knihy navážejí. Stejně je tomu s knihami o krizi. Určitě se teď bude prodávat víc kniha, kde Václav Klaus říká, jak krizi Evropské unie předpovídal, než jeho zápisky z cest.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.