Ve Spojených státech se letos rekordně utrácelo při nákupech přes internet. Nečekanou výjimkou byl jinak úspěšný Facebook - vánoční tržby ho minuly.

Obchodníci a odborníci se shodují, že sociální síť Facebook se jako prodejce bude teprve muset prosadit, ale "sociální obchodování", nakupování pomocí sociálních sítí, by podle nich mohlo být velkým hitem příštích let.

Prezident internetového obchodu Overstock.com Jonathan Johnson řekl, že "souhlasí, že komerční hledisko sociálních sítí je nadbytečně medializováno a nikdo zatím neví, jak na tento způsob obchodování vyzrát". Skeptici tvrdí, že sociální obchodování je jen rétorický výstřelek nafouknutý sebedůvěrou Silicon Valley. Zastánci obchodu oponují, že je teprve v plenkách, a někdo brzy najde správnou kombinaci technologie a přitažlivosti a obchody přes sociální sítě se stanou úspěšnými.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.