Jeruzalém je posvátným městem hned tří světových náboženství: křesťanství, judaismu a islámu. Což je také příčina neustávajících sporů o jeho status. Nejsvětější místa tří velkých monoteistických náboženství se totiž nacházejí ve Starém Městě, tedy na ploše pouhého jednoho čtverečního kilometru.

Chrámová hora, někdy nazývaná také hora Moria, je vrcholek se skálou, na níž měl podle Talmudu Abraham obětovat Izáka. Také tu podle stejné tradice Hospodin shromáždil hlínu, z níž zformoval Adama. Je to místo, kde měl stát První a Druhý chrám.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.