Světoznámý český výrobce antivirových programů Avast Software se rozhodl nabídnout své akcie na newyorské burze. První krok učinila společnost, která chrání pětinu světových počítačů, registrací u americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC). Při primárním úpisu chce od investorů získat 200 milionů dolarů (3,926 miliardy korun).

O vstupu jedné z nejúspěšnějších českých firem na burzu se spekuluje již delší dobu. Loni koupila za 100 milionů dolarů blíže nespecifikovaný podíl v Avastu investiční společnost Summit Partners, která se zaměřuje na technologické firmy. Veřejnou nabídku akcií tehdy označil za nejpravděpodobnější možnost dalšího vývoje zakladatel a spolumajitel Avastu Pavel Baudiš. "Přece jen nový spolumajitel bude chtít svou investici určitě zhodnotit," konstatoval tehdy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.