Tradici starou 120 let přerušila až první vlna kuponové privatizace. Stroje ve stáčírně Vincentky v jihomoravských Luhačovicích se zastavily, lidé byli propuštěni, voda se přestala prodávat. To se nelíbilo Ladislavu Šumšalovi, obchodnímu zástupci zahraniční firmy na výrobu potravinářských strojů na Moravě. Stáčírnu koupil a produkci Vincentky obnovil. Během několika let vyvinul téměř desítku nových, doplňkových produktů a léčivou minerální vodu vyváží i do Ruska a do Číny. "Stáčírnu Vincentky získal v privatizaci jeden právník. Šlo mu jen o nemovitost. Výrobu zastavil, rozprodal zařízení a na budovu pověsil nápis Na prodej," popisuje zlomový okamžik Šumšal.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.