PEREX_PT: Ministerstvo stále nerozhodlo, zda jde o památku, či nikoli.Bezmála rok otálí úředníci ministerstva kultury s rozhodnutím, zda Nákladové nádraží Žižkov prohlásí kulturní památkou. V opačném případě by otevřeli cestu k jeho demolici. Přitom už zhruba před měsícem se památková komise, která má ve věci hlavní slovo, sešla nad několika odbornými posudky.

"Od té doby ale budovu památkou neprohlásila, ačkoli jí to všechny posudky doporučují," podivuje se zastupitel Prahy 3 Matěj Stropnický (SZ), který zároveň zastupuje občanské sdružení Tady není developerovo. HN mají tyto posudky k dispozici. Jde o stanoviska odborníků z Národního technického muzea, Centra dopravního výzkumu a dvou nezávislých architektů. Všechny posudky se staví za záchranu budovy a navrhují její další možné úpravy, které by ji začlenily do budoucí podoby místa. Některé z názorů oponují dřívějším stanoviskům, která naopak označily objekt za málo významný a vhodný ke zbourání.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.