Václav Havel byl hlavním tahounem našeho vstupu do NATO. Havel byl důležitý tady doma, protože nepochyboval. Ačkoliv byl bytostný intelektuál, tak v tomhle měl jasno. Ukazoval směr v momentech, kdy mnozí váhali nebo lavírovali nebo si zahrávali s myšlenkou české kotliny jako nějakého mostu mezi Západem a Východem.

Postavil se za partnery i v době, kdy to nebylo populární, třeba v případě války na Balkáně. Tam on nikdy nezapochyboval, měl to argumentačně postavené na lidských právech čili dával tomu i lidský, ne jen geopolitický rozměr. Jeho zásluha je veliká, protože bylo nutno k tomu přesvědčit také ostatní ve světě.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.