Když o nedělním poledni uslyšel pražský magistrátní úředník Jaroslav Peterka zprávu o úmrtí Václava Havla, jeho první myšlenka byla: "Jakou ulici po něm pojmenujeme?" Právě jejich názvy má totiž na starost.

S konkrétním návrhem zatím na magistrát nikdo nepřišel, ale pražští radní nad ulicí, jež by měla nést jméno Václava Havla, již přemýšlejí. Problémem je, že nové, nepojmenované komunikace vznikají daleko od centra města. "Se vší úctou k okrajovým částem Prahy je jasné, že ulice Václava Havla nebude někde v nově vystavěném satelitním městečku v Řeporyjích," říká Peterka. "Čím blíže k centru, tím vyšší prestiž, to je jasné," dodal. Názory jsou ale různé. Například režisér Fero Fenič považuje za důstojného nositele Havlova jména ruzyňské letiště. Připomínalo by jeho pobyt v místní věznici.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.