Poslední rozhovor s Václavem Havlem jsme pořídili v březnu tohoto roku v jeho kanceláři ve Voršilské ulici v Praze. Prezident se připravoval na premiéru svého filmu Odcházení, necítil se nejlépe a na doporučení svých spolupracovníků setkání s námi několikrát odložil. Přicházeli jsme s jistými rozpaky, bylo zřejmé, že Václava Havla stojí už samotný rozhovor značné úsilí. Přesto nám věnoval víc času, než původně plánoval, a krom svého režijního počinu zhodnotil i současnou českou a mezinárodní politiku. Světový ohlas si získal především jeho výrok, že je třeba zasáhnout proti Muamaru Kaddáfímu, což v době rozhovoru nebyl zdaleka obecně přijímaný názor. Podobně přesný byl i jeho tehdejší postřeh, že Václav Klaus po skončení mandátu "neodejde na Vysočinu".

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.