Je nás víc, jsme starší, jsme vzdělanější. Na první pohled přináší výsledky sčítání lidu většinou dobré zprávy. Jenže proměna, kterou Česko za poslední léta prošlo, ve skutečnosti až tak jednoznačně pozitivní není.

Tedy: v Česku žije nejvíc lidí od konce druhé světové války, jsou však výrazně starší. Silné poválečné ročníky odešly do důchodu a počet seniorů starších 65 let se oproti sčítání v roce 1961 téměř zdvojnásobil. To je jistě dobré vysvědčení pro zdravotníky, ale noční můra pro architekty důchodového systému. Tím spíš, že dětí do 14 let je v Česku o třetinu méně než před padesáti lety.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.