Před padesáti lety, 15. prosince 1961, byl v Jeruzalémě odsouzen k trestu smrti jeden z hlavních organizátorů "konečného řešení židovské otázky" Adolf Eichmann. Případ je všeobecně známý, tudíž asi stačí jen stručná připomínka: Eichmann, který řídil vyvražďování evropských Židů, se po válce, pod falešným jménem Eckmann, vzdal Američanům, přičemž se vydával za řadového důstojníka SS. Dostal se do nepříliš pečlivě střeženého internačního tábora, odkud utekl, když zjistil, že ho Američané hledají a že jeho totožnost brzy vyjde najevo. S pomocí nacistických podzemních organizací (a jejich sympatizantů) pak odcestoval do Argentiny a žil v Buenos Aires jako Ricardo Klement.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.