Klínovec

Na krušnohorském Klínovci letos startuje první etapa kompletní rekonstrukce a rozšíření areálu, které by měly být dokončeny do roku 2020 – to budou stát nové lanovky na severním svahu i na jižním od Jáchymova, další horu přímo propojí se sousedním německým Fichtelbergem a samozřejmostí bude společný skipas, kterého se lyžaři dočkají už letos. Dvou- a vícedenní budou automaticky platné v obou střediscích.

V současné době se dokončuje expresní sedačková lanovka Centrální s plexisklovým, oranžově zabarveným krytem, který rozjasňuje (a tedy rozveseluje) pohled i na zamračenou oblohu podobně jako lyžařské brýle. Nová moderní krytá čtyřsedačka s oranžovými bublinami se stane dopravní páteří areálu a nahradí dosavadní tatrapomu Pařezovku – její dolní stanice však bude o dost níže v areálu Pod Zámečkem, a prodlouží se tak i nejoblíbenější červená sjezdovka Pařezovka, která mostem překlene silnici do Božího Daru.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.