Ministerstvo financí si chce v příštím roce půjčit více, než původně avizovalo. Ve své strategii o financování dluhu pro rok 2012 vyčíslilo celkový objem půjček na 243 miliardy korun. To je přibližně o 25 miliard korun více, než se plánovalo.

Zároveň ale došlo k výraznému navýšení rezervy, kterou si ministerstvo ponechává pro financování dluhu. Z původně plánovaných 30 miliard se zvýšila téměř třikrát. "Je to naše reakce na nejistotu, která v současné době panuje na trzích. Nemůžeme si dovolit počítat s tím, že se nám bude dařit prodávat dluhopisy za stále stejnou cenu," vysvětlil ministr financí Miroslav Kalousek.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.