Všichni uznávají, že situace demokracie v Rusku se zhoršuje, ale na ekonomickou spolupráci to nemá žádný vliv, říká Petr Kratochvíl, zástupce ředitele Ústavu mezinárodních vztahů a odborník na Rusko.

HN: Proč právě teď prezident Medveděv přijíždí do Prahy, kam v poslední době příliš hlav států nemíří?

Je to kombinace několika faktorů. Ten diplomatický je otevření výstavy. Prakticky je to součást širší ruské lobbovací strategie kvůli Temelínu. Smlouvy, které přiváží, mají u nás zajistit příznivější hodnocení Ruska. Navíc, Dmitrij Medveděv je po oznámené výměně s Putinem v - na domácí scéně - oslabeném postavení, takže zas tak významná ta návštěva není.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.