Středeční přílet ruského prezidenta Dmitrije Medveděva je sice naplánován na sedmou hodinu večerní, dopravu v Praze 1 a 6 narušil už teď. Řidiči se musí smířit s tím, že někde nebudou moci svá auta vůbec zaparkovat.

Od úterní do čtvrteční půlnoci bude platit zákaz zastavení od ruzyňské ulice K Letišti po budovy terminálu T4 včetně přilehlých komunikací a parkovišť a také v areálu Strahovského kláštera.

"Dotčené komunikace budou osazeny přenosnými dopravními značkami B 28 - Zákaz zastavení," uvedla mluvčí magistrátu Tereza Krásenská.

Od 07:00 do čtvrteční půlnoci platí zákaz zastavení v ulici (nebo její části) Křížovnická, Platnéřská a Veleslavínova. Také část Alšova nábřeží bude v tuto dobu bez aut.

Od 15:00 do čtvrteční půlnoci bude vyhlášen oboustranný zákaz zastavení v ulici Diskařská a v celém prostoru před vjezdem do Strahovského kláštera včetně parkoviště. Řidiči v tuto dobu nezastaví ani v ulici Parléřova, ulici Dlabačov, v části Keplerovy ulice, Jelení, Chotkovy, Valdštějnské a ulici Na Opyši. Omezení se dotkne i Mariánských hradeb, Kosárkova nábřeží a náměstí J. Palacha.

Od čtvrtečních 13:30 do čtvrteční půlnoci bude platit zákaz zastavení na pravé straně části ulice Dlabačov a v části Bělohorské ulice včetně parkoviště před hotelem Pyramida.

Uzavřen bude i Hrad

Kvůli návštěvě ruského státníka se úderem čtvrté hodiny odpolední uzavře pro návštěvníky celý areál Pražského hradu. Znovu zpřístupněn veřejnosti by měl být podle odhadu pracovníků prezidentské kanceláře kolem ve čtvrtek od 17:00.

Ruský prezident přiletí do Prahy ve středu v 19:00, ještě večer se setká se svým českým protějškem Václavem Klausem. Všechny hlavní body Medveděvovy návštěvy se odehrají ve čtvrtek na Pražském hradě.

Ruský prezidentský pár by měl z Prahy odcestovat ve čtvrtek v 17:40.

Medveděv do Prahy přijíždí na Klausovo pozvání. Jako první ruský prezident navštíví Českou republiku podruhé. Prahu navštívil loni při summitu USA-Rusko, na němž se svým americkým protějškem Barackem Obamou podepsali smlouvu o snížení jaderných arzenálů.

Související