Několikaletá letargie tuzemského telekomunikačního regulátora končí. Český telekomunikační úřad označil trh mobilních komunikací za nekonkurenční a zahájil kroky k tomu, aby mohl české operátory daleko více regulovat.

Mohl by pak nařídit opatření, která by zvýšila konkurenční prostředí na trhu, umožnila na něj vstup novým hráčům a pomohla snížit ceny. Podle statistik OECD totiž hlavně české domácnosti volají prakticky nejdráže v Evropě. Úřad v minulých měsících zkoumal, zda jsou na trhu trvalé překážky pro vstup nového hráče, zda trh směřuje k účinné hospodářské soutěži a zda uplatňování soutěžního práva řeší selhání trhu. U všech tří kritérií, která je nutné splnit pro zavedení regulace, mu vyšlo, že konkurence v Česku selhává.

V článku se dále dozvíte

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.