8. listopad 2011

Jsme v Urumíji (Urumiya) v západním Íránu.

Při cestě Tureckem nás v Konye zastihla zpráva, že Kurdové zabili 26 vojáků. Média v Čechách tuto informaci interpretovala různě a my neměli zprávy téměř žádné. O incidentu věděl každý také v Turecku, a tak jsme začali vyzvídat, co to znamená. Přes území obývané Kurdy jsme se chystali projet do Íránu.

V infocentru v Konye mladá žena bez zaváhání událost označila za teroristický útok: teroristé zabili vojáky. Jak úžasně slovo terorismus vystihuje vše, co nechceme pojmenovat! Korektnost nadevše. Až na přímou otázku přitakala, že to byli Kurdové.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.