Podle daňových odborníků mají nyní dědicové po Stevu Jobsovi ideální příležitost prodat akcie společností Apple a Walt Disney v hodnotě 6,79 miliardy dolarů. Co s akciemi ale nakonec bude, je ve hvězdách. Přesněji řečeno v neveřejné závěti Steva Jobse.

Před svou smrtí začal Jobs prozíravě přesouvat svůj majetek tak, aby ušetřil pozůstalé povinnosti zaplatit dědickou daň. Jobs vlastnil 138 milionů akcií společnosti Walt Disney v hodnotě 4,74 miliardy dolarů, čímž se stal největším akcionářem tohoto zábavního gigantu. Ty jsou nyní v rodinném fondu, jehož správkyní je vdova po Jobsovi, Laurene Powell Jobsová.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.