Evropské trhy by do budoucna neměly počítat s masivnější pomocí Evropské centrální banky (ECB). Takový signál vyslal v pátek nový šéf ECB Mario Draghi, když prohlásil, že banka by se měla soustředit především na udržení cenové stability a zachování důvěryhodnosti. Naznačil tak, že s masivními nákupy vládních dluhopisů problémových zemí ze strany ECB zatím trhy nemohou počítat.

S tím koresponduje i zpráva německého deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung, podle níž se Rada guvernérů ECB dohodla na stanovení limitu pro týdenní nákupy vládních dluhopisů ve výši 20 miliard eur.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.