Majitelé všech velkých českých bank mají problémy. Další v řadě bank, které ohlásily velké ztráty, je největší italská bankovní skupina UniCredit, jejíž česká dcera je čtvrtou největší tuzemskou bankou. UniCredit včera oznámila, že za poslední čtvrtletí prodělala rekordních 10,64 miliardy eur (273 miliard korun). Většina analytiků přitom čekala mírný zisk v řádu milionů eur.

Většinu ztráty (8,7 miliardy eur) způsobilo zreálnění hodnoty akvizic především ve východní Evropě. Nejrazantněji se přeceňovala aktiva na Ukrajině a Kazachstánu. Banku také postihla evropská dluhová krize. UniCredit za poslední dva kvartály odepsala 60 procent hodnoty řeckých dluhopisů. Potenciálně mnohem větší dopad by mělo přecenění italských státních dluhopisů, které se nyní řadí mezi rizikové. Těch má UniCredit za více než 38 miliard eur.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.