Poklesy akciových i dalších trhů přiměly část investorů, aby se zajímali o investice do půdy, vína či umění. Jsou to zpravidla investice pro trpělivé, často je při nich třeba mít i určitou dávku štěstí. To ale, jak známo, přeje připraveným.

Průměrná cena půdy v Česku postupně roste, při koupi francouzského vína En Primeur Bordeaux se dá za 18 měsíců vydělat i 40 %, zajímavé příležitosti nabízejí také umělecká díla.

Hektar zemědělské půdy v Česku stál v roce 2006 podle Českého statistického úřadu v průměru 46 806 korun. Nyní je podle serveru Farmy.cz nejčastěji za 70 až 150 tisíc korun. Server vychází z úřední ceny podle BPEJ (bonitované půdně ekologické jednotky). Ta odpovídá 80 až 300 % tržní ceny.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru