Lidé, kteří si spoří peníze ve fondech peněžního trhu nebo obchodují s akciemi, asi příchod daňové reformy vítat nebudou. Mohlo být ale ještě hůř. Dnes totiž stačí držet cenný papír mezi nákupem a prodejem šest měsíců a následný zisk z prodeje je pak osvobozen od daně. Jde o takzvaný časový test. Tato doba se od startu reformy protáhne na tři roky. Jako kompenzace je však zaveden strop ve výši 100 tisíc korun ročně. Kdo má tedy roční příjmy z obchodování s cennými papíry do této částky, nemusí si s daněmi lámat hlavu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.