Osmý největší bankrot v dějinách Spojených států, kolaps brokera MF Global, poškodil i firmu RSJ úspěšného českého podnikatele Karla Janečka. Jeho firma RSJ, specializovaná na automatické obchody s cennými papíry, musela rychle přejít k jinému brokerovi.

"Měli jsme problém. Několik dní jsme nemohli obchodovat," řekl HN generální ředitel a největší akcionář RSJ Janeček. Ztrátu, kterou firmě pád MF Global firmě způsobil, Janeček odhaduje na "milion eur, možná o něco víc". Ztráta může ještě vyrůst, vše záleží na tom, jak se vypořádají prostředky zablokované na účtech MF Global.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.