Dva rybáři sedí na loďce a jeden říká: "Dnes jsem chytil takhle velkou rybu." Přitom rukama ukazuje specifické gesto, bez něhož by jeho věta neměla smysl. I tohle gesto natočí skupina předních českých lingvistů na video a stane se součástí on-line encyklopedie češtiny - první elektronické encyklopedie naší mateřštiny, která v Česku vznikla.

Dílo se nyní rodí půdě Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně a pracuje na něm skupina osmdesáti českých i zahraničních jazykovědců. Mimo jiné i z amerického Princetonu nebo MIT.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.