Příliv nových bytů v Česku slábne a vyhlídky vypadají ještě hůř. Podle ČSÚ jich bylo ve třetím čtvrtletí dokončeno 6616, což je ve srovnatelném období nejméně od roku 2006. Silný útlum je vidět i na zahajovaných projektech. Ve třetím čtvrtletí se začalo stavět 7104 bytů, to je nejméně v tomto období od roku 1998. Prodeje v novostavbách jdou totiž stále obtížně, jen v Praze je k nastěhování 2600 nových bytů. "Lidé nad koupí bytů přemýšlejí daleko déle, vedle ceny je víc zajímá kvalita projektu," říká Karel Týc, člen představenstva M&K Development. "Kde klient nevyjedná slevu, tam většinou nekoupí," uvedl Filip Schroll, šéf prodeje a marketingu Geosan Development.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.