Zvoní na přestávku, studenti vybíhají na školní dvůr, rozestavují se do řad a zahajují desetiminutovou rozcvičku. Tak tohle skupinu kutnohorských gymnazistů při návštěvě spřízněné školy v čínském městě Jinan dostalo.

"Nastoupili na místa a cvičili na písničky. Oni to mají natrénované, ale my jsme moc nestíhali," popisuje své první zážitky z čínské střední školy Sára Kryšpínová z kutnohorského Gymnázia Jiřího Ortena. Právě jejich škola nabízí vedle výměnných pobytů v Japonsku či Spojených státech také jedinečnou možnost vyjet do Číny.

To , že se jedná o nevšední spolupráci, potvrzuje také Miroslava Jirková z Ústavu Dálného východu Univerzity Karlovy: "Na pražských školách se čínština vyučuje, ale aby měl někdo partnerskou školu přímo v Číně, to běžné opravdu není."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.