Bojovnice to dokázaly. České tenistky zakončily veleúspěšnou sezonu Petry Kvitové posledním letošním triumfem - v moskevském finále po napínavém průběhu zdolaly silné Rusky a po 23 letech získaly Fed Cup.

Velmi vyrovnaný víkend Češky rozhodly až v závěrečné čtyřhře. Dva body do té doby získala po výhrách nad Kirilenkovou a Kuzněcovovou Kvitová. Ale šampionka z Turnaje mistryň to měla ve druhém utkání hodně těžké. Proti výborně hrající Kuzněcovové ztratila první set a ve třetí sadě musela obracet nepříznivý stav 0:3. "Už jsem ani nevěřila, že to vyhraju," přiznala. Lucie Šafářová naopak neuhrála ani set. Pátý bod tak přidaly deblistky Květa Peschkeová s Lucií Hradeckou, která proti duetu Kirilenková-Vesninová odehrála snad životní zápas. "Obě jsme si to užívaly. Já jsem říkala, že ten pohár vyhrajeme," řekla chvíli po vítězném zápase Hradecká, jejíž dělový servis i přesná hra pár několikrát podržely. "Klobouk dolů před tím, jak to Lucie odehrála. Hrála agresivně a předvedla neskutečný tenis," chválila ji bývalá tenistka Denisa Chládková. "Je to velký úspěch i pro ostatní hráčky, které se na postupu do finále podílely," připomněla zásluhy Barbory Záhlavové-Strýcové a Ivety Benešové.