Mezi nejnebezpečnější kousky za volantem patří najetí na dálnici v protisměru. Není zřejmě náhoda, že němčina má pro takového řidiče termín Geisterfahrer, tedy jezdec-přízrak. Před těmito "přízraky" by měly od příštího roku na některých dálnicích okamžitě varovat mýtné brány.

Konstruktérem vylepšení je firma Kapsch, která v Česku provozuje mýtný systém. "Mýtná brána zkrátka zachytí auto, které projelo v opačném směru, a pošle tento údaj Národnímu dopravnímu informačnímu centru v Ostravě. Varování se pak v řádu desítek vteřin objeví na informačních tabulích na dálnici, zazní v médiích a informaci dostane i policie a záchranná služba," popisuje systém generální ředitel společnosti Kapsch Karel Feix.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.