Obstrukce sociálních demokratů v Poslanecké sněmovně občas přinesou i vtipné výroky či dialogy.

Například lídr "úderného týmu číslo tři" ČSSD David Rath se sháněl po předsedovi poslanců TOP 09 a Starostů, "stachanovci" Petru Gazdíkovi. Adam Rykala (ČSSD) zase žádal předsedající Kateřinu Klasnovou (VV), aby uklidnila smějícího se premiéra Petra Nečase (ODS).

"Prosím, abyste uklidnila pana premiéra," prohodil Rykala. Po chvíli dodal: "Děkuji, pane předsedo vlády, že jste se uklidnil." Potom chtěl po Klasnové, aby uklidnila všechny bavící se ministry. "Zdají se mi poměrně klidní," podotkla Klasnová.

Rykala po chvíli přivítal přicházejícího ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09), jenž ho prý na chodbách žádal, aby k zákonu o omezení státní podpory stavebního spoření vystoupil. "Baník, a to druhé slovo jsem teď zapomněl," glosoval to Kalousek. Jan Hamáček (ČSSD) podotkl, že Kalouskův výrok je na desetitisícovou pokutu od mandátového a imunitního výboru.

Rath, jenž se sháněl po "nadšenci ze Suché Lozi" Gazdíkovi, naopak pochválil Nečase. "Ten drží stachanovsko-nečasovský prapor statečně," prohlásil.

Poslanci jednají o zákonu měnícím podporu stavebního spoření kvůli obstrukcím řadu hodin. Jde o první z patnáctky úsporných a reformních předloh, které sněmovně vrátil levicový Senát.

Související